باغ تالارهای متخلف در بجنورد پلمب می‌شود | پایگاه اطلاع رسانی شرق 24
 • |
 • شنبه , ۱۱ تیر ۱۴۰۱

 • |
 • 3 ذو الحجة 1443

 • |
 • 2022/7/2

 • شهردار منطقه مهر بجنورد :

  باغ تالارهای متخلف در بجنورد پلمب می‌شود

  باغ تالارهای متخلف در بجنورد پلمب می‌شود

  شهردار منطقه مهر بجنورد گفت: باغ تالارهای متخلف بدون مجوز و پروانه کسب در بجنورد پلمب می‌شوند.

   

  محسن هادی زاده در گفت‌وگو با خبرنگارشرق 24 ضمن هشدار به فعالیت غیرقانونی برخی از باغ تالارها در سطح شهر بجنورد، اظهار داشت: تمام تالارها باید دارای پروانه کسب باشند و نسبت به دریافت مجوز قانونی خود اقدام و قوانین و مقررات مربوط به اداره نظارت بر اماکن عمومی را رعایت کنند.

  هادی زاده افزود: برخی از باغ تالارها بدون داشتن مجوز و پروانه و بدون پرداخت عوارض شهری اقدام به برگزاری مراسم می‌کنند که تا امروز فقط به خاطر مردم و جهت برهم نخوردن مراسم و متضرر نشدن همشهریانی که از قبل بدون اطلاع از فعالیت غیرقانونی این باغ تالارها را رزرو کردند، نسبت به پلمب اقدام نشده است.

  وی بابیان اینکه تاکنون هشدارها و تذکرات کتبی به مالکان این باغ تالارها داده‌شده است که ازاین‌پس در صورت عدم همکاری این مالکان با آنان برخورد جدی خواهد شد.

  شهردار مهر با هشدار به عموم شهروندان، اظهار داشت: از شهروندان خواست که در صورت برگزاری مراسم و عقد قرارداد با باغ تالارها، ابتدا با مراجعه حضوری یا تلفنی با شهرداری از قانونی بودن فعالیت باغ تالارها اطمینان حاصل کنند تا مشکلات و به هم خوردن مراسم را نداشته باشند.

  برخی از باغ تالارها در بجنورد استحکام بنا کافی ندارند

  شهردار منطقه مهر شهرداری بجنورد بابیان اینکه برخی از باغ تالارها متخلف بدون پروانه و مجوز در بجنورد استحکام بنا کافی برای برگزاری مراسم‌های مختلف را ندارند، اظهار داشت: با توجه به اینکه برخی از این باغ تالارهای متخلف بدون نظارت و غیرقانونی اقدام به برگزاری مراسم می‌کنند که این بناها استحکام کافی برای تجمع تعداد زیادی از مهمانان را ندارند.

  هادی زاده تصریح کرد: با توجه به حساسیت موضوع که با جان شهروندان سروکار دارد ما خود را در قبال خطراتی که مردم را تهدید می‌کند، مسئول می‌دانیم و با متخلفان در این زمینه برخورد جدی خواهد شد.

  وی بابیان اینکه در حال حاضر ۲۲ باغ تالار در محدوده منطقه ۱ و ۲ و منطقه مهر فعالیت می‌کنند، افزود: تعداد اندکی از این باغ تالارها و باغ تالارهای زیر نظر میراث فرهنگی، تمام مراحل قانونی و مجوزهای لازم را برای فعالیت مربوطه را کسب کرده‌اند و مابقی باغ تالارها دارای مشکل هستند که باید نسبت به رفع آن‌ها اقدام کنند.

  فرصت یک‌ماهه به باغ تالارهای متخلف

  شهردار منطقه مهر بجنورد بابیان اینکه باغ تالارهای متخلف و بدون پروانه کسب و مجوز فعالیت ماه محرم فرصت دارند نسبت به پرداخت عوارض و گرفتن مجوزهای لازم فعالیت خود اقدام کنند، اظهار داشت: در غیر این صورت شهرداری با همکاری دستگاه قضایی بر اساس کمیسیون ماده ۱۰۰نسبت به پلمب و تخریب بنا اقدام می‌کند.

  هادی زاده افزود: همچنین با نصب بنر در سطح شهر، باغ تالارهای متخلف به شهروندان اطلاع‌رسانی و معرفی می‌شود.

  انتهای پیام/


  پر بازدید ها

  اخبار کرونا