تخصیص 7 میلیارد و 160 میلیون تومان اعتبار برای توسعه زیرساخت‌ها استان | پایگاه اطلاع رسانی شرق 24
 • |
 • شنبه , ۲۴ مهر ۱۴۰۰

 • |
 • 10 ربيع أول 1443

 • |
 • 2021/10/16

 • در شورای برنامه‌ریزی و توسعه خراسان شمالی تصویب شد

  تخصیص 7 میلیارد و 160 میلیون تومان اعتبار برای توسعه زیرساخت‌ها استان

  تخصیص 7 میلیارد و 160 میلیون تومان اعتبار برای توسعه زیرساخت‌ها استان

  تازه‌ترین نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان با مصوباتی همچون تأمین اعتبارات لازم به‌منظور فراهم‌سازی زیرساخت‌های جاده‌ی ارکان، آب‌رسانی به شهرستان‌های اسفراین و شیروان، ایجاد پایگاه تغذیه در ۲۰ آموزشگاه و جلوگیری از بیماری‌های مشترک دام و انسان همراه بود.

   

  به گزارش شرق 24 و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمدرضا صالحی، استاندار خراسان شمالی در این نشست اظهار کرد: تأمین زیرساخت‌های جاده‌ی ارکان به سبب قرار گرفتن پروژه‌های مهمی همچون بیمارستان 230 تخت خوابی تخصصی و فوق تخصصی امام حسن مجتبی (ع) و ورزشگاه 15 هزارنفری بجنورد حائز اهمیت است.

  وی افزود: بنا به اهمیت موضوع و بیان مشکلات موجود از سوی دستگاه‌های اجرایی به‌منظور تأمین زیرساخت‌هایی همچون آب، برق و راه در این جاده درمجموع ۳ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان اعتبار از محل اعتبارات استانی تأمین می‌شود.

  رئیس شورای برنامه‌ریزی و توسعه خراسان شمالی همچنین از تصویب ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار موردنیاز جهت آب‌رسانی به شهرهای شیروان و اسفراین خبر داد و تصریح کرد: این اعتبارات به‌منظور حل مشکلات کم‌آبی و تنش‌های آبی احتمالی در این مناطق است و بنا به قول مساعدت وزارت نیرو جهت تأمین اعتبار موردنیاز در حال حاضر 20 درصد این اعتبارات به‌طور موقت از محل اعتبارات استانی تأمین می‌شود تا در آینده‌ای نزدیک با جذب اعتبارات ملی روند رسیدگی به این مسئله سریع‌تر شود.

  پیش‌بینی اعتبار برای کمک به تجهیز و تکمیل انجمن MS از دیگر مصوبات این جلسه بود که صالحی در این خصوص مطرح کرد: هدف و برنامه‌ریزی استان بهره‌برداری از مرکز درمان تخصصی بیماران خاص خراسان‌شمالی تا پایان سال است و در این خصوص یک میلیارد و 300 میلیون تومان اعتبار از سوی استان در اختیار هیئت‌امنای دانشگاه علوم پزشکی برای تجهیز و تکمیل آن قرار می گیرد.

  وی بیان کرد: 910 میلیون تومان اعتبار نیز برای جلوگیری از بیماری‌های مشترک دام و انسان تأمین خواهد شد که 210 میلیون تومان از این اعتبارات مربوط به ایجاد 3 واحد دامپزشکی در مناطق شوقان، چمن بید و یکه صعود است.

  در این جلسه تأمین 200 میلیون تومان اعتبار جهت ایجاد پایگاه تغذیه در 20 آموزشگاه در سطح استان و همچنین صدور مجوز احداث فاز اول دانشگاه کوثر جهت دریافت اعتبارات از محل اعتبارات ملی و سفر مقام معظم رهبری به تصویب اعضاء رسید.

  صالحی همچنین در ادامه خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی بر ارسال اطلاعات فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان به‌صورت مکانی جهت تهیه نقشه جامع سرمایه‌گذاری استان ظرف یک ماه آینده تأکید ویژه‌ای کرد و افزود: راه‌اندازی سامانه ارزیابی توسعه و رصد آمایش (ساترا) بسترساز تدوین نقشه سرمایه‌گذاری استان است که با تکمیل اطلاعات استان در این سامانه و تهیه نقشه جامع سرمایه‌گذاری فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان احصاء و اطلاعات مربوط به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های استان به‌طور جامع در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرد.

  وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با همکاری و همراهی دستگاه‌های اجرایی مشکلات استان هر چه سریع‌تر حل و روند توسعه‌ای استان رونق بیشتری باید.

  انتهای پیام/

   


  پر بازدید ها

  اخبار کرونا