گزینه های احتمالی آموزش و پرورش خراسان شمالی

  پس از بررسی مباحث مطرح شده در استان، اینبار به موضوع " پایان دوران مدیریت حاتمی بر کرسی فضای آموزش و پرورش استان " می رسیم و امیدواریم هوای تازه ای در کالبد مدیریتی آموزش و پرورش استان ایجاد گردد. تغییراتی که می تواند در قالب  تحقق مطالبه جدی بخش اعظمی از جامعه فرهنگیان استان ،چرخش نخبگان،استفاده از ظرفیت دیگر نیروهای کارآمد این دستگاه با نگاهی به درجه اهمیت آن ونهایتا اجرایی شدن بخشی از سیاستهای دولت در استان تعریف شود.اقدامی که تکمیل آن از طریق جستجوی درست ومنطقی و یافتن قطعه کامل کننده این پازل امکانپذیر خواهد شد.

 

براتعلی حاتمی مدیرکل آموزش و پرورش استان در پنجم فروردین ماه 97 بازنشسته می گردد و از هم اکنون به دنبال برنامه های ایده آل برای دوران پس از بازنشستگی خود می باشد.اینک در بحبوحه تغییر مدیرکل آموزش وپرورش ،به بررسی رزومه افرادی که جز گزینه های محتمل جایگزینی می باشند می پردازیم:

 

اما چه کسی جایگزین حاتمی خواهد شد :

 

عباس سعیدی :

عباس سعیدی در حال حاضر معاون متوسطه آموزش و پرورش خراسان شمالی است و  دانشجوی دکتری روابط بین‌الملل است.  در بررسی سوابق مدیریتی او میتوان به : کارشناس مسئول آموزش اداره آموزش و پرورش شهرستان بجنورد، معاونت آموزشی اداره آموزش و پرورش شهرستان بجنورد، معاونت آموزشی اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان شمالی، سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان شمالی پس از استعفای مهندس لنگری اشاره نمود.

سعیدی از گزینه هایست که مورد حمایت نمایندگان حوزه انتخابیه می باشد و با تمام جناح های سیاسی ارتباطات نزدیک و خوبی دارد .

قنبرعلی خوش آیینه :

خوش آیینه در حال حاضر معاون پژوهش و منابع انسانی اداره کل آموزش وپرورش استان و دارای تحصیلات دکتری تاریخ است .

در بررسی سوابق او میتوان به مدرس دانشگاه، کارشناس بجنورد،کارشناس مسوول بجنورد، معاون آموزش و پرورش بجنورد و معاونت پژوهشی و منابع نیروی انسانی استان خراسان شمالی اشاره نمود. خوش آیینه دارای فعالیت های سیاسی مستمری و گرایش اصلاح طلبی در استان بوده و عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی است همچنین  رابطه نزدیکی با احزاب سیاسی و فعالین سیاسی استان دارد و مورد حمایت نمایندگان ادوار نیز می باشد.

 

عبدالله رحیمی:

عبدالله رحیمی دارای تحصیلات ارشد زیست شناسی است . در بررسی سوابق او میتوان به : مسوول گزینش اداره آموزش و پرورش بجنورد،معاون آموزشی اداره آموزش و پرورش شهرستان بجنورد، رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان بجنورد،معاونت آموزشی اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان شمالی،معاونت مالی و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان شمالی اشاره نمود.

رحیمی رابطه خویشاوندی نزدیکی با سید محمد لنگری مدیرکل پیشین آموزش و پرورش و رییس ستاد انتخاباتی دکتر روحانی دارد.

علی شورزاده :

شورزاده در حال حاضر معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌و پرورش خراسان‌شمالی و دارای تحصیلات کارشناسی معارف است .در بررسی سوابق او میتوان به نمایندگی آموزش و پرورش بخش سنخواست؛معاونت پرورشی اداره آموزش و پرورش شهرستان جاجرم به مدت کوتاه چند ماه، رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان جاجرم به مدت هفت ماه اشاره نمود.

شورزاده از نزدیکان دکتر حبیب صفرزاده است و شنیده_شده است صفرزاده لابی هایی در تهران جهت معرفی شورزاده به وزارت انجام داده است . شورزاده هیچ فعالیت سیاسی مستمری نداشته و عضو احزاب سیاسی نیز نمی باشد و طی بررسی ها سابقه رابطه خوبی نیز در بین اصلاح‌طلبان منطقه جاجرم ندارد و نزدیکی او به حاتمی مدیرکل آموزش و پروش، باعث پیشرفت او به صورت جهشی بوده است.

محمود_اسدی :

اسدی دارای تحصیلات ارشد مدیرت آموزشی است. در بررسی سوابق او میتوان به کارشناس مسئول سازمان نهضت سوادآموزی،رییس اداره ضمن خدمت و آموزش نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان شمالی اشاره نمود.

اسدی با حمایت فعالین صنفی و سیاسی فرهنگی و با قول و طرح برنامه جهت تحول در اداره آموزش و پرورش شهرستان بجنورد و با مساعدت نمایندگان به عنوان رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان بجنورد انتخاب شد که متاسفانه در حد بسیار ضعیفی ظاهر شده است .اسدی عضو حزب انجمن اسلامی معلمان می باشد و رابطه نزدیکی نیز با حزب اعتدال و توسعه دارد.

در پایان باید منتظر بود و دید که کدام گزینه بخت نهایی را جهت مدیرکلی آموزش و پرورش استان را خواهند داشت.
کانال نظرسنجی

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر