کیفیت آب شرب مناطق مختلف شهر بجنورد متفاوت است | پایگاه اطلاع رسانی شرق 24
 • |
 • پنجشنبه , ۲ بهمن ۱۳۹۹

 • |
 • 8 جماد ثاني 1442

 • |
 • 2021/1/21

 • کیفیت آب شرب مناطق مختلف شهر بجنورد متفاوت است

  کیفیت آب شرب مناطق مختلف شهر بجنورد متفاوت است

  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری خراسان شمالی از چندگانه بودن کیفیت آب شرب بجنورد با توجه به مناطق مختلف شهر خبر داد.

  به گزارش شرق24:غلامحسین ساقی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبر استان اظهار داشت: اکنون ظرفیت تصفیه‌خانه های استان، 27 هزار و 600 متر مکعب در شبانه روز است.

  وی با بیان اینکه ضریب بهره مندی تاسیسات فاضلاب در کشور 48 درصد است افزود: متاسفانه خراسان شمالی در این زمینه دچار عقب‌ماندگی می‌باشد به طوری که در ابتدای سال 96، ضریب بهره‌مندی تاسیسات فاضلاب در استان 29.3 درصد بوده که امید است با توجه به هدف گذاری این رقم در پایان سال 98 به 40 درصد برسد.

  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی از ظرفیت 8 هزار متر مکعبی تصفیه‌خانه اسفراین خبر داد و تصریح کرد: اکنون تصفیه‌خانه شهرستان اسفراین آماده بهره برداری می‌باشد و به زودی با سفر هیئت دولت و یا مسئولان وزارت نیرو به استان این تصفیه خانه به بهره‌برداری می رسد. همچنین تصفیه خانه شهرستان شیروان با ظرفیت 12 هزار مترمکعبی، با پیشرفت فیزیکی بیش از 74 درصد و تصفیه خانه آشخانه نیز با پیشرفت فیزیکی 90 درصد در دست اقدام است.

  ساقی مدیریت مصرف، توسعه مخازن و توسعه منابع تامین آب را سه برنامه دیگر راهبردی این شرکت عنوان کرد و ادامه داد: اکنون 15 هزار متر مکعب مخزن در استان در حال ساخت است و 44 هزار مترمکعب دیگر فراخوان شده که امیدواریم در پایان سال 1400 ظرفیت مخازن استان به 59 هزار متر مکعب برسد.

  رئیس هیئت مدیره شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی با اشاره به اینکه در حال حاضر در استان 88 حلقه چاه در مدار وجود دارد خاطرنشان کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته سعی بر این است که 32 حلقه چاه دیگر در استان حفر شود که تاکنون 19 مورد آن به سرانجام رسیده است.

  وی از خسارت 8 میلیارد و 290 میلیون تومانی به تاسیسات آب وفاضلاب استان حادثه سیل اخیر خبر داد و افزود: بیشتر خسارت وارد شده به این مجموعه در بخش فاضلاب بوده است. همچنین با توجه به مهلت سه روزه استاندار برای بازسازی راههای روستای تخریب شده ناشی از سیل، این شرکت بیش از 700 متر لوله‌های با سازه بالا در اختیار معاونت عمرانی استانداری قرار داد.

  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی با بیان اینکه روزانه 26 مورد نمونه‌برداری از بخش آب و فاضلاب استان انجام می‌شود: روند بهبود کیفیت آب مصرفی، روند مثبتی است اما تفاوت کیفیتی که در سطح شهر بجنورد احساس می‌شود به طور کلی با توجه به نمونه برداری هایی که روزانه صورت می‌گیرد آب مصرفی در سطح شهر بجنورد از استاندارد لازم برخوردار است اما مطلوبیت آن برای مشترکین متفاوت است.

  ساقی در ادامه با اشاره به جمعیت تحت پوشش برخوردار شهرستان بجنورد از تاسیسات فاضلاب شهری بیان داشت: در ابتدای سال 96 جمعیت تحت پوشش و برخوردار از تاسیسات فاضلاب در  شهرستان بجنورد 48.5 درصد بود  اما با توجه به اجرای شبکه فاضلاب در دو منطقه شهرک فرهنگیان و شهرک گلستان امیدواریم این رقم به 58.5 درصد برسد.

  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی در پایان اضافه کرد: از مجموع 5.5 کیلومتر خط انتقال شبکه فاضلاب گلستان شهر به شهر بجنورد تنها 1200 متر باقی مانده است.


  پر بازدید ها

  اخبار کرونا