در جلسات شورای آموزش و پرورش باید به فرهنگ جامعه توجه شود نه فقط مسائل عمرانی

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌شمالی گفت: جلسات شورای آموزش و پرورش به محلی برای بحث‌های عمرانی تبدیل شده است در صورتی که باید به فرهنگ جامعه در این جلسات توجه شود

به گزارش شرق24:حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی در خطبه‌های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه شهرستان بجنورد اظهار داشت: کسی که مسلمان زندگی کند اما زمام کارش به دست استکبار باشد، بزرگترین مصیبت‌ها و آفت دین‌داری است.
وی با بیان اینکه مصیبت در دین بزرگترین مصیبت‌ها است افزود: نمونه این مهم خوارج بودند که علی‌رغم دین‌دار ظاهری اما دین‌شناس و ولی‌شناس نبودند لذا فرد دین‌مدار باید آگاه و بصیر باشد چراکه دین‌دار‌ بی‌بصیرت، دچار مصیبت بزرگ خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌شمالی در ادامه با اشاره به دهه آخر ماه شعبان و دهه تکریم مساجد خاطرنشان کرد: ملت ایران هر چه از قبل انقلاب و بعد انقلاب دارد از مسجد دارد چراکه پایگاه‌های نهضت انقلاب اسلامی، مسجد بود و همان جوان‌هایی که در مسجد تربیت شدند در دفاع مقدس و در دفاع از حرم اهل بیت جلو‌دار شدند بنابراین نقش مسجد نقش کلیدی در نظام و انقلاب ما محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه مسجد کارخانه انسان‌سازی است افزود: این ده روز را باید به طور ویژه مساجد را تکریم و اراسته کنیم تا به محلی دلپذیر برای جذب جوانان و نوجوانان تبدیل شود. همچنین مساجد مشعل راه و نقشه سبک زندگی اسلامی را نشان می‌دهند که باید از این نگاه هم مورد توجه قرار داده شود.

یعقوبی با اشاره به اینکه بیمه مساجد از همه بیمه‌ها بالاتر و برتر است تصریح کرد: مساجد فضای کار جهادی و مرکز سازندگی به شمار می‌رود و این یکی از نعمات انقلاب اسلامی است لذا جوانان در مساجد باید در راستای افزایش معرفت و بصیرت خود گام بردارند.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌شمالی خطاب به کشاورزان و باغداران افزود: کشاورزان، دامدارن و باغداران هرچه سریع‌تر نسبت به بیمه زمین و اموال خود اقدام کنند. همچنین شرکت‌های بیمه هم با دقت و سرعت نسبت به پرداخت خسارت حرکت کنند تا سنگینی درد خسارات از دوش از کشاورزان و دامداران کاسته شود.

وی از اجرای طرح مشارکت در جهاد همبستگی ملی از سوی مرکز رسیدگی به امور مساجد خبر داد و بیان داشت: هدف از اجرای این طرح آن است که آلامی بر دردهای سیل‌زدگان باشیم لذا مسجد، بازار و بانک‌ها هر کدام یک ضلع مثلت کار را عهده‌دار شوند به طوریکه هر مسجد در هر محله مسئول ساخت و مرمت یک خانه شود.

امام جمعه مرکز استان با اشاره به برپایی فتنه‌های نظامی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی از سوی آمریکا طی 4 دهه انقلاب اسلامی افزود: حرف‌های آمریکا و استکبار جهانی چیز جدیدی نیست و ان‌شاءالله فتنه‌ها را یکی پس از دیگری با بصیرت و حضور به موقع پشت سر گذاشته و خواهیم گذاشت.

یعقوبی در ادامه با اشاره به طرح‌های ناقص آمریکا برای تحریم نفت ایران بیان داشت: جمهوری اسلامی ایران گلوگاه نفت در جهان بوده و دست و بازوی توانمند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جلودار عرض اندام آمریکا در منطقه است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌شمالی با بیان اینکه پرداخت باتأخیر حق‌الزحمه کارگران ظلم محسوب می‌شود ادامه داد: کارگران ستون فقرات کشور و سربازان میدان تولید در تمامی حوزه‌ها اعم از صنعت و کشاورزی به شمار می‌روند لذا نباید کاری کرد که کارگران این کشور دل‌شکسته شوند.

یعقوبی در پایان با اشاره به هفته هفته معلم و با انتقاد از موضوعات جلسات شورای آموزش و پرورش استان خاطرنشان کرد: بیشتر مباحث جلسات شورای آموزش و پرورش استان پیرامون مسائل عمرانی و پروژه‌های ساخت و ساز است و صحبتی از روش صحیح تربیت دانش‌آموزان و جوانان این استان نمی‌شود. در کنار پروژه‌های عمرانی باید تدوین برنامه‌های فرهنگی برای جوانان در نظر گرفته شود تا این قشر حساس دچار لغزش نشوند.

 

نظرات

ارسال نظر