گرامیداشت ایام‌الله انقلاب مانع از گسست نسل‌ها در کشور می‌شود

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی:گرامیداشت ایام‌الله انقلاب مانع از گسست نسل‌ها در کشور می‌شود

به گزارش شرق24:حجت الاسلام  ابوالقاسم یعقوبی، در نشست ستاد انتفاضه و قدس، سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)، قیام 15 خرداد و اقامه نماز عید فطر خراسان شمالی، اظهار کرد: ما در انقلاب اسلامی ایام‌الله مختلفی داریم که باید به نیکی گرامی داشته شود.

وی با بیان اینکه انقلاب به آموخت روزهای الهی را بزرگ بشماریم، خاطرنشان کرد: تذکر و بزرگداشت ایام‌الله جنبه‌های اجتماعی، تربیتی، سیاسی و ... دارد.

آیت الله یعقوبی ادامه داد: یک پیام و اثر بزرگداشت ایام‌الله این است که به‌وسیله گرامیداشت این ایام نسل جدید خود را به نسل گذشته پیوند می‌زنیم؛ چون دشمن می‌خواهد بین نسل‌های انقلاب فاصله و گسست ایجاد کند؛ اما گرامیداشت ایام‌الله مانع از گسست نسل‌ها شده و آن‌ها را به هم پیوند می‌زند.

رئیس شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی خاطرنشان کرد: مفهوم تربیتی و سیاسی گرامیداشت ایام‌الله این است که روزهایی که مردم در آن به یاری خدا کاری کارستان کرده و نقطه عطفی در تاریخ ایجاد کرده‌اند را از یاد نبریم.

وی افزود: روز پانزدهم خرداد سال 42 روزی است که مردم پیشوای ورامین کفن پوشیده و به زندانی کردن امام راحل معترض شدند، در این روز برای نخستین بار در ایران مردم کفن پوشان به خیابان آمده و شهید دادند و امام و مرجع تقلید خود را از زندان بیرون آوردند.

آیت الله یعقوبی با بیان اینکه در چنین روزی مردم احساس تکلیف کرده و به شاه و اربابان او گوش نداده و به میدان آمدند، اضافه کرد: درواقع قیام پانزدهم خرداد سال 42 جرقه نخست انقلاب را زد.

وی افزود: چهاردهم خرداد و روز رحلت امام هم روزی تاریخی بود، در این روز سیل جمعیت به سمت مصلای فعلی حرکت می‌کردند، این سیل جمعیت میلیونی نشان می‌داد که مردم ما امام خود را هم خوش استقبال کرده و هم خوش بدرقه کردند.

رییس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی اضافه کرد: هم در چهاردهم خرداد و هم پانزدهم خرداد بلوغ مردم ایران به منصه ظهور رسید؛ به همین دلیل این‌ها روزهایی است که نباید فراموش شود.

آیت الله یعقوبی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت روز قدس اظهار کرد: یکی از یادگاری‌های مهم امام راحل روز قدس است که همه باید برای بزرگداشت آن همت کنند.

وی با اشاره به اینکه باید سیاست و حکمت امام را از روز قدس فهمید، تصریح کرد: امام آینده‌نگر، حکیم، عارف، ریزبین، تیزبین و واقع‌بین ما با انتخاب روز قدس کاری کرد که دست همه ابرقدرت‌ها را بست.

آیت الله یعقوبی افزود: جمعه آخر ماه رمضان روزی است که همه مسلمانان آن را قبول دارند، امام با انتخاب این روز به‌عنوان روز قدس همه را در یک زمان به تجمع و راهپیمایی بزرگ حمایت از فلسطین دعوت کرد.

وی ادامه داد: بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی با این اقدام جهان اسلام را به هم گره زد و جویبارها را به رودخانه‌ای عظیم تبدیل کرد؛ به‌گونه‌ای که انسان در روز قدس شکوه اسلام را در سراسر دنیا می‌بیند.

رییس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عید فطر افزود: روز عید فطر موعد حضور همیشگی مردم است.

وی با بیان اینکه عید فطر در انقلاب ما نقش زیادی داشته است، اظهار کرد: در قیطریه تهران بعد از نماز عید فطر بزرگ‌ترین راهپیمایی پیش از انقلاب شکل گرفت و شاه فهمید حضور او دیگر خاصیتی ندارد.

آیت الله یعقوبی با تأکید بر اینکه باید روزهای بزرگ را تعظیم و تکریم کنیم، ادامه داد: این روزها نقاط عطف در تاریخ انقلاب ما به شمار می‌روند.

وی ادامه داد: باید با تجمعات و برنامه‌ریزی‌هایی که می‌شود این روزها به نیکی گرامی داشته شود؛ به‌گونه‌ای که چهره شهر و شهرستان‌های ما عظمت این روزها را متجلی و متبلور کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: هر چه درزمینهٔ بزرگداشت ایام‌الله سرمایه‌گذاری و هزینه شود ارزش دارد؛ زیرا این‌گونه اقدامات و برنامه‌ها تقویت‌کننده انقلاب و نظام اسلامی است.

نظرات

ارسال نظر