کمک بیش از ۷۰۰ میلیون تومانی  مردم خراسان شمالی به جمعیت هلال احمر برای کمک به سیل زدگان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی از کمک ۷۰۰ میلیون تومانی نقدی و غیر نقدی مردم استان به این نهاد برای کمک به سیل‌زدگان خبر داد.

به گزارش شرق24:محسن نجات در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد : نیروهای هلال احمر خراسان‌شمالی در هر لحظه از ساعات شبانه‌روز آمادگی خدمت به مردم استان را دارد.

وی با بیان اینکه هلال احمر خراسان شمالی بلافاصله پس از  پشت سر نهادن طرح نوروزی وارد جریان سیل و جبران خسارات ناشی از آن شد افزود: متاسفانه برخی از افراد در مصاحبه‌های خود اعلام کردند که نیروهای هلال احمر از آمادگی لازم برخوردار نیستند که این مهم با واقعیت مغایرت دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی با بیان اینکه در حادثه سیل اخیر به بیش از 3 هزار نفر از سیل زدگان استان امدادرسانی شد خاطرنشان کرد: در این مدت 580 دستگاه چادر اسکان اضطراری هر کدام به ارزش یک میلیون و ششصد و هفتاد هزار تومان، 200 تخته پتو، 3 هزار قوطی کنسرو، یک هزار بسته مواد غذایی و 8 تن پلاستیک توسط نیروهای هلال احمر خراسان شمالی بین سیل‌زدگان توزیع شد.

وی با اشاره به فعالیت سه تیم از نیروهای هلال احمر خراسان شمالی در بحران اخیر سیل گلستان بیان داشت: علاوه بر این تیم‌ها تعدادی از خودروها و قایق‌های هلال احمر استان نیز به کمک مردم سیل زده استان گلستان شتافتند به طوری که با توجه به پراکندگی خدمات در شهرستان مراوه تپه، 200 دستگاه چادر، 200 تخته پتو، 500 کنسرت هزار بسته مواد غذایی و 500 کیلوگرم پلاستیک در اختیار سیل‌زدگان این شهرستان قرار گرفت.

نجات با ارائه توضیحات تکمیلی درباره نحوه توزیع چادر بین سیل‌زدگان استان تصریح کرد: تمامی اقلام هلال احمر همانند توزیع چادر و پتو بر اساس ارزیابی‌های فنی امدادی صورت گرفت تا اقلام اولیه در اختیار نیازمندان واقعی قرار بگیرد. همچنین تاکنون 40 درصد چادر‌های توزیع شده در سال گذشته، توسط مردم هلال احمر استان عودت داده شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی از وضعیت مناسب انبار ذخیره این نهاد در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: اکنون وضعیت ذخیره استراتژیک در حوزه اقلام امدادی در استان مناسب است اما همین را هم باید مدیریت کرد. در حادثه سیل اخیر بیش از 700 میلیون تومان کمک‌های نقدی و غیرنقدی توسط مردم نوع‌دوست استان در اختیار هلال احمر استان قرار گرفت.

نجات وی با اشاره به برنامه های هفته هلال احمر در خراسان شمالی خاطرنشان کرد: اجرای طرح های آموزش همگانی در مساجد استان، اجرای اردوی توان افزایی با حضور داوطلبان جمعیت هلال احمر، ارائه خدمات رایگان درمانی و آزمایشگاهی در دو شهرستان بجنورد و شیروان و همچنین برپایی مانور زلزله و اطفاء حریق از جمله برنامه های این هفته به شمار می‌رود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌شمالی مهمترین برنامه هفته هلال احمر  در استان را بر پایی کانون سلامت در راستای ارائه خدمات داوطلبانه در دو منطقه صندل آباد و احمد آباد شهرستان بجنورد عنوان کرد و ادامه داد: این طرح با هدف بهبود و ارتقاء سطح سلامت زندگی اقشار آسیب دیده در دو منطقه صندل آباد و احمد آباد برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این طرح با حضور پزشکان متخصص در بخش‌های مغز و اعصاب، ماما و دندانپزشکی برگزار می‌شود افزود: ارائه خدمات آموزشی و بهداشتی، آگاه سازی و غربالگری، بهداشت فردی، کارگاه کمک های اولیه، مشاوره سلامت روانی و خانوادگی، ویزیت 100 نفر از بیماران دیابتی، غربالگری 300 نفر از بیماران فشار خونی، استقرار داروخانه، از جمله مهمترین اقداماتی است توسط نیروهای هلال احمر استان به 1200 نفر از اهالی صندل‌آباد و احمد آباد شهرستان بجنورد ارائه می‌شود.

نجات در پایان با اشاره به برنامه‌های راهبردی هلال احمر خراسان شمالی در سال 98 اذعان داشت: سعی بر آن است که تمام فعالیت های سال 98 هلال احمر استان در راستای برنامه های امدادی، اجتماعی‌حمایتی و فرهنگی‌آموزشی باشد. همچنین در سال جاری به دنبال اخذ مجوز مرکز جامع توانبخشی در استان هستیم.

نظرات

ارسال نظر