رفع مشکل مسکن روستا‌ها و شهر‌های کوچک با الگوی جدید | پایگاه اطلاع رسانی شرق 24
 • |
 • پنجشنبه , ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

 • |
 • 18 شوال 1443

 • |
 • 2022/5/19

 • رفع مشکل مسکن روستا‌ها و شهر‌های کوچک با الگوی جدید

  رفع مشکل مسکن روستا‌ها و شهر‌های کوچک با الگوی جدید

  لاریجانی گفت: برای رفع مشکل مسکن در روستا‌ها و شهر‌های کوچک، مدل جدیدی ارائه کرده ایم و امیدواریم مسئولان مربوط هم برای اجرای آن، پیگیر باشند.

  به گزارش شرق24:علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی پس از بازدید از چند واحد صنعتی شیروان، در نشست بررسی زیرساخت‌های جاده‌ای و ریلی استان خراسان شمالی که در شیروان برگزار شد، با بیان اینکه وقتی دشمن قداره بند، با ما در همه عرصه‌ها و خاصه اقتصادی، خصومت دارد، باید با بیشترین وفاق و همدلی با او روبرو شویم.

  لاریجانی افزود: برای رفع مشکل مسکن در روستا‌ها و شهر‌های کوچک، مدل جدیدی ارائه کرده ایم و امیدواریم مسئولان مربوط هم برای اجرای آن، پیگیر باشند.

  وی با بیان اینکه در این طرح، اختیار واگذاری زمین و تسهیلات را به شورای برنامه ریزی استان‌ها داده‌ایم افزود: در این طرح، سهم تسهیلات مسکن از ۸ به ۲۰ درصد افزایش یافته است تا جوانانی که در بدو تشکیل زندگی اند، مشکل سرپناه نداشته باشند.

  لاریجانی همچنین گفت: موضوع توزیع متناسب کالا‌های اساسی در مجلس در حال بررسی است.

  وی افزود: برای توسعه راه آهن در این استان، از فاینانس استفاده می‌شود و امکان پذیر است که جزء اولویت‌ها قرار گیرد و بنده هم حتما سفارش و پیگیری می‌کنم.

  دکتر لاریجانی گفت: مرز هم یک فرصت مناسب برای توسعه شهرستان است و ایجاد بازارچه مرزی شیروان را پیگیری می‌کنم و گفتگو‌های لازم را با کشور ترکمنستان انجام می‌دهم.

  وی از مسئولان و نماینده شیروان برای پیگیری و برخورداری صد درصد روستا‌های شیروان از نعمت گاز و همچنین تدوین سند توسعه استان قدردانی کرد.

  رییس مجلس شورای اسلامی، همچنین بر راه اندازی تولید برای رفع مشکل اشتغال، استفاده از ظرفیت مردم در اقتصاد استان و کشور و چابک سازی دولت، استفاده و توسعه ظرفیت‌های کشاورزی همچون سیستم‌های گلخانه‌ای و صنایع جانبی و گردشگری تاکید کرد.

  استاندار خراسان شمالی هم در این نشست گفت: در طرح توسعه استان، به توسعه متوازن همه بخش‌های منطقه توجه شده است.

  شجاعی افزود: باید بتوانیم از ظرفیت مجموع داشته‌های استان همچون نیروی انسانی به درستی استفاده کنیم.

  حجت الاسلام کوثری امام جمعه شیروان هم نبود شغل را بزرگترین مشکل مردم منطقه و سبب مهاجرت فراوان به شهر‌های بزرگ عنوان کرد و گفت: در کشور ما کار‌ها بسیار تداخل دارد. مجلس همانطور که قانون تصویب می‌کند باید پیگیر اجرایش هم باشد.

  مهندس هنرور مدیر زیرساخت توسعه شمال شرق وزارت راه و شهرسازی هم با بیان اینکه عملیات ساخت راه آهن جوین اسفراین بجنورد شیروان، به طول ۲۱۱ کیلومتر از سال ۹۰ آغاز شده، گفت: بخش اول این طرح، به طول ۵۸ کیلومتر تاکنون ۷۰ درصد پیشرفت داشته و بخش دوم آن نیز از اسفراین تا بجنورد به طول ۱۰۳ کیلومتر در حال پیگیری برای انعقا قرارداد با یک کنسرسیوم داخلی است و بخش سوم هم راه آهن بجنورد به شیروان به طول ۵۰ کیلومتر است که در حال اجرای مناقصه و ابلاغ آن هستیم.

  رئیس مجمع نمایندگان استان و نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی نیز بر بهره گیری از ظرفیت مرز مشترک ۸۰ کیلومتر‌ی شهرستان شیروان با ترکمنستان تاکید کرد و گفت: ۵۰۰ میلیون یورو اعتبار در نیروگاه شیروان هزینه شده که برابر بیش از ۳۰ سال اعتبار کل استان است.

  عزیزی همچنین از تجهیز کارگاه پالایشگاه بنزین یورو چهار شیروان و راه آهن شیروان- بجنورد خبر داد.

  وی گفت: کارخانه قند شیروان از بحران خارج شده و در طول فعالیت ۶۳ ساله کارخانه، دوبار در فصل بهار فعالیت داشته و هم اکنون نیز ۶۶ هزارتن شکر خام جذب شده تا به فعالیتش ادامه دهد.


  پر بازدید ها

  اخبار کرونا