کاروان خدام «زیر سایه خورشید» در ۲۳ شهر و روستای خراسان شمالی حضور یافتند

همزمان با دهه کرامت، کاروان خدام حرم رضوی با عنوان «زیر سایه خورشید» در ۲۳ شهر و روستای خراسان شمالی حضور یافته و پرچم متبرک آستان قدس را در مقابل دیدگان عاشقان حریم و حرم قرار دادند.

به گزارش شرق24:طبق روال هر ساله و با فرا رسیدن دهه کرامت (یکم ذی القعده، ولادت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها مصادف با سیزدهم تیرماه لغایت یازدهم ذی القعده، ولادت حضرت رضا علیه‌السلام مصادف با بیست و سوم تیرماه) جشن های مردمی زیر سایه خورشید به همت موسسه جوانان آستان قدس برگزار شد که امسال زمان حضور خادمان حرم رضوی در خراسان شمالی از هفدهم تیرماه لغایت بیست و سوم تیرماه بود که در این مدت پنج خادم حرم رضوی با حضور در شهرستان ها و روستاها، جشن های مردمی زیرسایه خورشید را برگزار کردند.

 

نخستین برنامه کاروان خدام حرم رضوی در شهرستان بجنورد روز دوشنبه هفدهم تیرماه و با دیدار با «حجت الاسلام یعقوبی» نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی آغاز شد و پس از آن خادمان حرم با خانواده شهیدان «فرهاد فرهادی» و «کریم کریمی» دیدار کرده و سپس در آیین اختتامیه جشنواره ملی فیلم کوتاه روستا و عشایر، جشن زوج های جوان و اهدای جهیزیه حضور یافتند.

 

 

دومین برنامه کاروان خدام حرم رضوی در شهرستان مانه و سملقان در روز سه شنبه هجدهم تیرماه و در قالب دیدار مردمی روستای بهکده رضوی آغاز شد و در ادامه دیدار با نظامیان نیروی هوایی شهرآباد، دیدار با عشایر منطقه، دیدار با خانواده شهیدان یزدان پور، ایرانی، رحیمی، سبزی و حمیدی و همچنین تعدادی از خانواده های محروم صورت گرفت.

 

کاروان پنج نفره خدام حرم رضوی در سومین روز حضور خود در خراسان شمالی عازم شهرستان راز و جرگلان شدند و ضمن حضور در پایگاه اورژانس هلال احمر و یادمان شهید الهامی تنگه راز، با خانواده شهید نیروی انتظامی و دو خانواده محروم دیدار کرده و در ادامه به عیادت امام جمعه اهل سنت رفتند و حضور در جشن عمومی عفاف و حجاب با موضوع سبک زندگی رضوی، پایان بخش برنامه های روز چهارشنبه نوزدهم تیرماه بود.

زیارت مزار شهدای گمنام شیروان، حضور در پیاده روی عمومی ویژه دهه کرامت، عیادت از بیماران بیمارستان هاشمی رفسنجانی، حضور در مرکز نگهداری از دختران بی سرپرست، دیدار عمومی با مردم روستای خانلق و روستای حسین آباد و حضور و دیدار با کارکنان و پرسنل پادگان نظامی و همچنین بازدید از زندان مرکزی شیروان، مجموع برنامه های اجرا شده کاروان زیر سایه خورشید در روز پنج شنبه بیستم تیرماه بود.

پنجمین روز حضور خدام حرم رضوی با قرائت دعای ندبه در امامزاده سیدعباس علیه السلام بجنورد آغاز شد که پس از آن حاضران پرچم متبرک رضوی را زیارت کردند و سپس پرچم متبرک آستان قدس در بیمارستان های امام علی و امام حسن علیهم السلام حضور یافت و دل و جان بیماران در انتظار شفا را صیقل داد.

 

حضور در همایش خادمیاران رضوی در مصلی امام خمینی(ره) بجنورد و همچنین نماز جمعه، حضور در زندان بجنورد، دیدار عمومی و جشن محوری محله های کوی امام هادی (ع) و دیدار با چند خانواده شهید از دیگر برنامه های روز جمعه بیست و یکم تیرماه بود.

 

 

ششمین روز حضور کاروان خدام و پرچم متبرک آستان قدس هم با حضور کاروان زیر سایه خورشید در بیمارستان شهر گرمه آغاز شد و در ادامه با دیدار با امام جمعه، چند تن از خانواده شهدا و محرومان و جشن بزرگ شام ولادت امام رضا علیه السلام در پارک شقایق گرمه همراه شد.

 

 

شهرستان های جاجرم و اسفراین هم آخرین میزبان کاروان خدام حرم رضوی در روز یک شنبه بیست و سوم تیرماه بودند که در قالب دیدار با خانواده شهدای منا در روستای حصار عیسی، جشن مردمی در روستای چهاربید، جشن مردمی در روستای محمدآباد و روستای طبر و همچنین جشن های مردمی در روستاهای چهاربرج و صفی آباد شهرستان اسفراین برگزار شد.

 

نظرات

ارسال نظر