۶ میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت تسهیلات به عشایر سیل‌زده خراسان شمالی اختصاص یافت | پایگاه اطلاع رسانی شرق 24
 • |
 • جمعه , ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

 • |
 • 19 شوال 1443

 • |
 • 2022/5/20

 • ۶ میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت تسهیلات به عشایر سیل‌زده خراسان شمالی اختصاص یافت

  ۶ میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت تسهیلات به عشایر سیل‌زده خراسان شمالی اختصاص یافت

  مدیرکل امور عشایری خراسان شمالی گفت: ۶ میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت تسهیلات به عشایر سیل‌زده خراسان شمالی اختصاص یافت.

  به گزارش شرق24: محمدرضا قلی‌پور امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه خراسان‌شمالی اظهار داشت: به مناسبت هفته دولت 25 پروژه با اعتبار 40 میلیارد ریال در حوزه عشایری استان به بهره برداری می رسد.

  وی با بیان اینکه 730 نفر خانوار عشایری استان به صورت مستقیم از این پروژه ها بهره‌مند می‌شوند٬ افزود: در هفته دولت پروژه‌های راه‌های دسترسی، مرمت محل اسکان چادرهای عشایر، تامین آب شرب و مرمت و احداث سرویس های بهداشتی برای بهره مندی خانواده‌های عشایری مورد اهتمام اداره کل امور عشایری استان قرار می‌گیرد.

  مدیرکل امور عشایری استان از توزیع 351 پنل خورشیدی 40 وات بین عشایر استان خبر داد و خاطرنشان کرد: در سال جاری و در قالب پروژه اقتصاد مقاومتی 1600 پنل خورشیدی دیگر در خانواده‌های عشایری خراسان شمالی توزیع می‌شود. همچنین علاوه بر 4 میلیارد تومان اعتبار استانی، 7.5 میلیارد تومان هم از اعتبارات ملی جهت تحول در وضعیت معیشت و رفاه خانواده‌های عشایر استان اعتبار گرفتیم.

  وی با اشاره به اعتبارات سفر ریاست جمهوری در بخش امور عشایری استان٬ تصریح کرد: در سفر ریاست جمهوری به استان 20 میلیارد تومان مصوب گردید که مبلغ 13 میلیارد تومان آن در سال جاری و مابقی آن در سال آینده ابلاغ می‌شود که برنامه‌هایی نظیر بهره برداری 4 سایت اسکان عشایر، افتتاح بندخاکی میاندشت اسفراین و ساماندهی اسکان عشایر از در دستور کار است.

  قلی پور از تصویب رقم 6 میلیاردی جهت پرداخت خسارات سیل به عشایر استان در مرحله اول خبر داد و بیان داشت: امید است پس از تخصیص این رقم به بازسازی ایل راه‌های تخریب شده بپردازیم تا راه دسترسی عشایر در فصول کوچ به راحتی انجام شود.

  مدیرکل امور عشایری استان با اشاره به اجرای 5 طرح در راستای رونق تولید و ایجاد اشتغال در حوزه عشایری استان تصریح کرد: 5 طرح عشایری در راستای رونق تولید شامل پرواربندی دام عشایر، صنایع دستی، توسعه صندوق‌های خرد بانوان عشایر و گیاهان دارویی با ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه به ارزش 6 میلیارد و 180 میلیون تومان با بازپرداخت 5 ساله و سود 4 درصد و با اشتغال زایی 171 نفر در استان صورت پذیرفت که پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال افزایش تولید 220 تنی تولیدات عشایر را داشته باشیم.

  وی در پایان در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم در خصوص مصوبات و خروجی سفر ریاست قوه مقننه به استان تحت عنوان جشنواره ملی فرهنگی و ورزشی عشایر 15 استان کشور در اسفراین اضافه کرد: نوسازی اماکن عشایر استان با حفظ ظرفیت گردشگری،  مقاوم‌سازی سرپناه‌های عشایر، تخصیص اعتبار آبرسانی برای عشایر و در نظر گرفتن سهمیه دانش آموزان عشایر در کنکور از جمله مصوبات سفر آقای لاریجانی به خراسان شمالی بود.

   

  منبع : تسنیم

   

  ۶ میلیارد + تسهیلات +عشایر سیل‌زده +خراسان شمالی


  پر بازدید ها

  اخبار کرونا