اعتبارات بهداشت و درمان خراسان شمالی جوابگوی نیاز استان نیست

نایب‌رئیس کمیسیون درمان مجلس شورای اسلامی گفت: شاخص توزیع اعتبار وزارت بهداشت شاخص مناسبی نیست و خراسان شمالی نیازمند اعتبار بیشتری است.

به گزارش خبرگزاری شرق 24 از بجنورد، سید محمد پاکمهر، نایب‌رئیس کمیسیون درمان مجلس شورای اسلامی در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اظهار کرد: در تقسیمات اعتباری وزارت بهداشت و درمان، برخی از استان‌ها از 400 میلیارد تومان اعتبار و برخی از استان‌ها نظیر خراسان شمالی از 15 میلیارد تومان اعتبار برخوردار هستند و این انصاف نیست و باید جهت مقابله با بیماری کرونا در خراسان شمالی اعتبار مناسبی به استان تخصیص داده شود.

وی افزود: تردد از روستاها و حواشی شهر در مرکز خراسان شمالی بسیار بالا است و ستاد استانی مقابله با کرونا باید به این موضوع پرداخته تا مقابله خوبی با این ویروس صورت بگیرد تا شاهد افزایش موارد ابتلا به کرونا نباشیم.

پاکمهر با اشاره به اینکه خراسان شمالی با کمبود کادر درمان به‌منظور مقابله با کرونا مواجه است بیان کرد: نیروی کادر درمان خراسان شمالی شبانه‌روزی در حال خدمت به بیماران کرونایی هستند و دچار فرسودگی و خستگی روحی شده‌اند و نیازمند تجدیدقوا و جایگزینی هستند.

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، گرمه و جاجرم و راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این‌که وضعیت کنترل کرونا در خراسان شمالی مطلوب نیست خاطرنشان کرد: اکثر منازل مسکونی حواشی شهرهای استان خراسان شمالی دارای متراژ کمی هستند و امکان قرنطینه خانگی را ندارند.

پاکمهر با اشاره به کمبود تجهیزات درمانی خراسان شمالی گفت: متأسفانه بیمارستان شهرستان‌های فاروج، مانه و سملقان، گرمه و جاجرم فاقد سی‌تی‌اسکن بوده و سی‌تی‌اسکن بیمارستان امام علی (ع) در مرکز استان هم بسیار مستهلک شده و در تأمین قطعات آن دچار مشکل است.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان شمالی با بیان اینکه بیماران فاروجی به‌منظور گرفتن سی‌تی‌اسکن مجبور به مراجعه به مرکز استان هستند افزود: خراسان شمالی یکی از استان‌های مرزی کشور است و ازنظر امکانات و بضاعت جز استان‌های کم برخوردار کشور است و نیازمند تجهیزات درمانی بیشتری است.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر