قیمت ماسک در خراسان شمالی 900 تومان است | پایگاه اطلاع رسانی شرق 24
 • |
 • پنجشنبه , ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

 • |
 • 18 شوال 1443

 • |
 • 2022/5/19

 • استاندار خراسان شمالی:

  قیمت ماسک در خراسان شمالی 900 تومان است

  قیمت ماسک در خراسان شمالی 900 تومان است

  استاندار خراسان شمالی از تعیین قیمت ماسک تولیدی استان به مبلغ نهصد تومان در سیزدهمین کارگروه تنظیم بازار استان خبر داد و گفت: اجازه نمی‌دهیم هیچ بخشی بیشتر از این قیمت تعیین‌شده، ماسک تولیدی استان را توزیع کند.

  به گزارش شرق 24 از بجنورد، محمدعلی شجاعی در این نشست کارگروه تنظیم بازار استان خراسان شمالی اظهار کرد: با تحلیل و بررسی وضعیت بازار و فرآیند تولید ماسک در کشور قیمت هر ماسک تولیدی در کشور یک هزار و 300 تومان از سوی سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان تعیین‌شده است.

  وی افزود: در استان خراسان شمالی با توجه به همت و پای‌کار آمدن نهادهای مردمی و دولتی، تولید ماسک افزایش‌یافته و این افزایش تولید سبب کاهش قیمت ماسک در این استان به نسبت قیمت مصوب سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان کشور شده است.

  شجاعی با بیان اینکه قیمت ماسک در استان خراسان شمالی 30 درصد کمتر از قیمت مصوب کشوری است خاطرنشان کرد: در استان خراسان شمالی قیمت هر عدد ماسک 900 تومان است و واحدهای تولیدی ماسک در استان خراسان شمالی 150 هزار ماسک در روز تولید می‌کنند.

  استاندار خراسان شمالی با اشاره به اینکه در صورت افزایش تقاضا ماسک در این استان، واحدهای تولیدی توانایی افزایش میزان تولید را دارند تصریح کرد: باوجوداینکه در حال حاضر میزان مصرف ماسک در استان خراسان شمالی حدود 150 هزار تا 200 هزار ماسک در روز است، باوجوداین واحدهای تولید ماسک در این استان ظرفیت تولید روزانه 490 هزار عدد ماسک را دارند.

  نماینده عالی دولت در خراسان شمالی با بیان اینکه دولت در بازاریابی تولید مازاد کارگاه‌های تولید ماسک در استان تولیدکنندگان را حمایت می‌کند بیان کرد: هیچ‌گونه افزایش قیمت نسبت به قیمت تعیین‌شده توجیه‌پذیر نیست و باید تولیدکنندگان، توزیع‌کنندگان و خرده‌فروشان از تولید، توزیع و فروش ماسک با قیمت بالاتر از قیمت مصوب بپرهیزند.

  شجاعی با تعیین مهلت ۴۸ ساعته برای اجرای این مصوبه در سطح استان بر نظارت بر اجرای این مصوبه تأکید کرد و افزود: هیچ بهانه‌ای برای عرضه ماسک با قیمتی بالاتر از 900 تومان قابل‌قبول نیست و متولیان نظارت بر بازار باید به‌خوبی بر این مسائله نظارت داشته باشند.

  محمدعلی شجاعی ستاد تنظیم بازار استان را تنها مرجع افزایش قیمت ماسک عنوان کرد و گفت: اگر بنا بر تصمیم سطح ملی قیمت مصوب وزارت صمت و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، افزایش به همان نسبت قیمت ماسک در استان نیز افزایش می‌یابد.

  وی با بیان اینکه به دنبال این هستیم تولیدکننده استان بازار سایر استان‌ها را نیز در دست بگیرد، افزود: اگر فردی پیدا شود که بازار استان را بر هم زند و ماسک با قیمت مناسب در دست مردم قرار نگیرد این جزو مواردی است که حق نداریم آن فرد را ببخشیم.

  شجاعی خطاب به معاونت اقتصادی استانداری دستور داد: طی ابلاغی به تمامی دستگاه‌های دولتی در استان اعلام شود که باید خرید ماسک برای جامعه هدف خود را از واحدهای تولیدی استان داشته باشند.

  شجاعی با بیان اینکه پایین بودن قیمت ماسک تولیدی استان از قیمت ماسک سایر استان‌ها به معنای پایین بودن کیفیت نیست، افزود: ماسک تولیدی سایر استان‌ها به دلیل پرداخت هزینه حمل‌ونقل بالاتر از قیمت ماسک تولیدی استان است.

  انتهای پیام/


  پر بازدید ها

  اخبار کرونا