نامزدهای انتخاباتی برای گرفتن گواهی سو پیشینه شتاب کنند | پایگاه اطلاع رسانی شرق 24
 • |
 • جمعه , ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

 • |
 • 19 شوال 1443

 • |
 • 2022/5/20

 • فرماندار بجنورد:

  نامزدهای انتخاباتی برای گرفتن گواهی سو پیشینه شتاب کنند

  نامزدهای انتخاباتی برای گرفتن گواهی سو پیشینه شتاب کنند

  فرماندار شهرستان بجنورد گفت: تاکنون 222 نفر از داوطلبان شرکت در انتخابات شورای شهر و روستا در شهرستان بجنورد اقدام به اخذ گواهی سو پیشینه کرده‌اند و دیگر داوطلبان باید هرچه زودتر به منور گرفتن این گواهی شتاب کنند.

  به گزارش دیارمشرق 24 از بجنورد غلامرضا عوض زاده در نشست خبری که در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان بجنورد برگزار شد اظهار کرد: یکی از مدارک موردنیاز برای شرکت در انتخابات شورای شهر و روستا داشتن گواهی سو پیشینه است و نامزدهای انتخاباتی باید هرچه زودتر به‌منظور صدور و ارائه این گواهی به فرمانداری اقدام کنند.

  وی در خصوص میزان نمایندگان شورای شهر در هر شهر تصریح کرد: در شهرهای کمتر از یک هزار و 500 نفر ۳ نفر بیشتر از یک هزار و 500 نفر تا 50 هزار نفر ۵ نفر و ۳ نفر علی‌البدل شهرهای بیشتر از 50 هزار نفر تا 200 هزار نفر 7 نفر اصلی و ۵ نفر علی‌البدل و شهرهای بالای 200 هزار نفر تا 500 هزار نفر 9 نفر اصلی و 6 نفر علی‌البدل عضو شورای شهر می‌شوند.

   عوض زاده در خصوص رأی‌دهندگان انتخابات شورای شهر و روستا خاطرنشان کرد: افراد واجد شرایط کسانی که قصد رأی دادن دارند باید حداقل یک سال سابقه سکونت در شهر را داشته باشند.

  وی در خصوص مدرک تحصیلی موردنیاز برای نامزدهای انتخاباتی بیان کرد: کاندیداهای انتخاباتی شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر فوق دیپلم و بالای ۲۰ هزار نفر حداقل لیسانس و فوق لیسانس داشته باشند.

  فرماندار بجنورد افزود: حدود ۳۴۰ شعبه اخذ رأی در استان پیش‌بینی‌شده است که از این تعداد ۲۰۶ شعبه در شهرستان بجنورد است که به ترتیب در حوزه مرکزی بجنورد ۹۶ شعبه و در گرمخان ۳۸ شعبه برای جمع‌آوری آرا پیش‌بینی‌شده است.

  وی در خصوص اقدامات زیربنایی شهرستان در سفر دکتر شجاعی در دهستان بدرانلو گفت: با حضور استاندار مصوبات خوبی برای شهرستان بجنورد تصویب شد و اعتبارات مناسبی برای اشتغال و توسعه این شهرستان در نظر گرفته شد.

  عوض زاده خاطرنشان کرد: در سفر استاندارد به دهستان بدرانلو در مجموع ۷۸ مصوبه در حوزه زیرساخت‌های عمرانی و اقتصادی داشتیم که اعتبارات مناسبی به شهرستان تخصیص پیدا کرد.

  فرماندار بجنورد در خصوص تخلفات نامزدهای انتخاباتی در خصوص تبلیغات انتخاباتی گفت: کمیته‌ای با عنوان کمیته امحای تبلیغات غیرقانونی تشکیل شده است و در زمان تبلیغات در صورت مشاهده تبلیغات غیرقانونی آن‌ها را امحا می‌کند.

  وی در خصوص میزان پیشرفت پروژه طلای سفید اظهار کرد: بخش گردشگری مجتمع طلای سفید در هفته دولت امسال افتتاح شد و برای ۱۲۰ نفر اشتغال‌زایی شده و کل طرح حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و حدود ۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است تا تکمیل شود.

  عوض زاده در انتهای جلسه در خصوص صف‌هایی که در مقابل فروشگاه‌های زنجیره‌ای سطح شهر بجنورد تشکیل می‌شود خاطرنشان کرد: به موجب تبلیغات کاذب این فروشگاه‌ها صف‌های طولانی تشکیل می‌شود که در حال بررسی و برخورد در اداره کل تعزیرات حکومتی است.

  انتهای پیام/


  پر بازدید ها

  اخبار کرونا