جمهوری اسلامی نیازمند مسئول جهادی است نه مسئول اتوکشیده | پایگاه اطلاع رسانی شرق 24
 • |
 • پنجشنبه , ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

 • |
 • 18 شوال 1443

 • |
 • 2022/5/19

 • جمهوری اسلامی نیازمند مسئول جهادی است نه مسئول اتوکشیده

  جمهوری اسلامی نیازمند مسئول جهادی است نه مسئول اتوکشیده

  نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی گفت: جمهوری اسلامی ایران با انقلابی اسلامی حکومت طاغوت را کنار زده و نیازمند مسئولین انقلابی و جهادی به‌منظور برداشتن گام‌های بعدی انقلاب است تا برای خدا و مردم کار کند و کوچک‌ترین حقی از این انقلاب برای خود قائل نباشد.

   به گزارش دیارمشرق 24 از بجنورد حجت‌الاسلام‌والمسلمین نوری اظهار کرد: یکی از خصوصیات کاندیدای اصلح، جهادی بودن است و باید عملکرد جهادی داشته باشد.

  وی گفت: این ویژگی در بین نماینده مجلس، شورای شهر و از همه مهم‌تر ریاست جمهوری که تمام بخش اجرایی زیر نظر آن است باید وجود داشته باشد و چون تصمیم‌های رئیس‌جمهور در جامعه اثر بیشتری دارد این خصوصیت در او بیشتر اهمیت پیدا می‌کند و به فرموده رهبری، رئیس‌جمهور باید انقلابی و جهادی باشد.

  نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی بابیان اینکه با عملکرد اتوکشیده نمی‌توان به مدیریت کشور رسید، تصریح کرد: گاهی کسی رئیس‌جمهور می‌شود و سعی می‌کند به همه برنامه‌ها برسد، مناسبات را رعایت کند؛ به‌عنوان‌مثال سر ساعت دقیق و منظم در همه‌جا حضور پیدا کند، همیشه در مراسم خاص و در حد بالا شرکت کند، از رفتن به هر شهر و مکان خودداری کند، در جمع‌های مردمی و کارگری نرود، خارج از ساعت اداری کار نکند و این نوع شیوه مدیریت در کشور انقلابی که دشمنان بسیاری دارد جواب نمی‌دهد.

  وی در ادامه اضافه کرد: ادارهٔ کشورهای دیگر با کشور اسلامی ما خیلی فرق دارد؛ چراکه این کشور انقلاب کرده است و حکومت استکباری را کنار زده، مقابل آن‌ها ایستاده، با تحریم‌ها مقابله کرد و روی پای خود ایستاده و تمام مخالفان منطقه، منافقان و دشمنان را شکست داده است.

  حجت‌الاسلام نوری بابیان اینکه جامعه ما به رئیس‌جمهوری جهادی نیاز دارد افزود: کسی باید بیاید که چیزهای بزرگ را کوچک نبیند، دل و جرات داشته باشد، مدیریت بحران بلد باشد و خودش نیز بحران ایجاد نکند، شب و روز در کار نشناسد و هر وقت نیاز بود وسط میدان باشد.

  امام‌جمعه بجنورد با اشاره به جمله شهید رجائی که کار برای خدا خستگی ندارد، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری نیز خصوصیاتی در مورد انسان جهادی مطرح کرده‌اند؛ به‌عنوان‌مثال مسئول جهادی باید قصد قربت داشته باشد و نیتش برای خدا و نه خودنمایی باشد که اگر این‌چنین بود از کار خسته نخواهد شد.

  وی افزود: کسی برای خدا به مردم پاسخ می‌دهد از پاسخ دادن خسته نمی‌شود و از پیگیری کار مردم خسته نشده چون می‌داند که این‌ها بی‌اجر نخواهد ماند؛ باید به تشکر خدا ایمان داشت.

  نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی در ادامه تأکید کرد: کسی که برای خدا کار کند، کوچک‌ترین حقی از این انقلاب برای خود قائل نیست و کسی که تفکرش دنیایی باشد بیت‌المال را حق خودش می‌داند درحالی‌که مسئول جهادی هزینه‌اش کم و خدمتش زیاد است.

  وی بابیان اینکه هفتادسال است صهیونیسم بر مردم مسلمان فلسطین ظلم روا می‌دارد تصریح کرد: فلسطینی‌ها امروز بیدارند و قدرت پیدا کردند و جبهه مقاومتی که دیروز با سنگ دفاع می‌کرد حالا موشک به حیفا پرتاب می‌کند.

  حجت‌الاسلام نوری عنوان کرد: متصل کردن جبهه‌های مقاومت یمنی، سوری، عراقی و لبنانی کار سردار سلیمانی بود که باعث شد جبهه مقاومت بین‌المللی شکل بگیرد و امروز نیز همچنان ادامه دارد و به‌زودی بساط این ظلم جمع خواهد شد.

  وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به همه‌گیری بیماری کرونا که آن نیز دشمن جان بشریت است تنها راه مبارزه با این ویروس رعایت کردن پروتکل‌های بهداشتی است.

  انتهای پیام/

   


  اخبار مشابه


  پر بازدید ها

  اخبار کرونا