4 میلیون یورو محصولات مجتمع فولاد اسفراین به خارج صادر شد | پایگاه اطلاع رسانی شرق 24
 • |
 • پنجشنبه , ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

 • |
 • 18 شوال 1443

 • |
 • 2022/5/19

 • 4 میلیون یورو محصولات مجتمع فولاد اسفراین به خارج صادر شد

  4 میلیون یورو محصولات مجتمع فولاد اسفراین به خارج صادر شد

  مدیر عامل مجتمع صنعتی فولاد اسفراین گفت: در بهار امسال چهار میلیون و ۲۱۸ هزار یورو از محصولات فولادی این واحد صنعتی به خارج از کشور صادر شد.

  به گزارش شرق 24 علی ملک اظهار کرد: درمجموع در این مدت در این واحد صنعتی افزون بر ۲۶ هزار و ۷۰۰ تن فولاد آلیاژی در این واحد صنعتی تولید شد که حدود ۱۸ هزار و ۳۳۷ تن از این تولید به مشتریان داخلی و هفت هزار و ۱۹ تن نیز به خارج از کشور صادر شد.

  وی افزود: میزان صادرات محصولات آلیاژی صادراتی این مجتمع به خارج از کشور در بهار سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ ارزشی حدود ۱۰ درصد و وزنی نیز حدود ۲۰ درصد بیشتر شد.

  به گفته وی در این مدت فروش داخلی محصولات آلیاژی فولاد اسفراین در نیز در بهار سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۲ درصد و از لحاظ ارزشی حدود چهار برابر افزایش نشان می‌دهد.

  رشد ۳۸ درصدی تولید فولاد آلیاژی

  مدیرعامل مجتمع صنعتی فولاد اسفراین گفت: تولید محصولات و مقاطع فولاد آلیاژی مجتمع صنعتی فولاد اسفراین در سه‌ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۸ درصد افزایش‌یافته است.

  ملک گفت: در بهار امسال ۲۶ هزار ۷۰۰ تن محصولات فولاد آلیاژی در این مجتمع صنعتی تولید شد که این میزان تولید در مدت مشابه سال گذشته ۱۹ هزار و ۳۸۶ تن بوده است.

  وی از رشد ۶۰ درصدی فروش محصولات تولیدی این مجتمع صنعتی در بازارهای داخل و خارج کشور در سه‌ماهه نخست امسال خبر داد و افزود: در همین مدت میزان فروش داخلی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۲ درصد و میزان صادرات محصولات فولادی این مجتمع صنعتی ۲۰ درصد افزایش‌یافته است.

  مجتمع صنعتی فولاد اسفراین از شرکت‌های زیر پوشش سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و بزرگ‌ترین تولیدکننده قطعات و مقاطع فولاد آلیاژی در خاورمیانه است که امکان ساخت ۱۴۰ گونه فولاد آلیاژی را دارد و این مجتمع صنعتی به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده قطعات و مقاطع فورج و ریخته‌گری سنگین و فوق سنگین فولاد آلیاژی، با داشتن متخصصان توانمند و فناوری پیشرفته، توانایی رفع نیازهای راهبردی صنایع کشور در بخش‌های نفت و گاز، نیروگاهی، کشتی‌سازی و ماشین‌سازی، ریلی و صنایع معدن و فولاد را دارد.

  ظرفیت اسمی تولید در این مجتمع صنعتی تا قبل از افتتاح طرح توسعه در فروردین‌ماه سال جاری ۸۰ هزار تن است که با افتتاح طرح توسعه این مجتمع صنعتی در ۱۲ فروردین ۱۴۰۰ با دستور ویدئوکنفرانس رئیس‌جمهوری ظرفیت اسمی تولید در این واحد صنعتی به ۱۲۰ هزار تن افزایش یافت.

  برای اجرای طرح توسعه مجتمع فولاد اسفراین در استان خراسان شمالی درمجموع در دولت یازدهم و دوازدهم حدود ۹۴ میلیون یورو و ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شد.

  شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد مرکز خراسان شمالی قرار دارد که به دلیل برخورداری از ۲ مجتمع بزرگ و مهم صنعتی فولاد و لوله گستر، قطب صنایع بزرگ استان خراسان شمالی محسوب می‌شود.

  انتهای پیام/


  پر بازدید ها

  اخبار کرونا