تجمع دانشجویان پرستاری خراسان شمالی جلوی درب استانداری

تجمع دانشجویان پرستاری خراسان شمالی جلوی درب استانداری

تجمع دانشجویان پرستاری خراسان شمالی جلوی درب استانداری,

یک دانشجوی رشته پرستاری دانشگاه دولتی بجنورد در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک در این باره اظهار کرد: وزارت بهداشت سه سال قبل طرح تربیت پرستاران بیمارستانی را تعریف کرد تا در راستای کاهش نیروی پرستاران بیمارستانی در سطح کشور اجرایی شود.

این دانشجو تعریف و اجرایی کردن این طرح را تصمیم اشتباه وزارت بهداشت برای جبران کمبود نیروهای پرستاری بیمارستان ها در سطح کشور خواند، گفت: در این طرح نیروهای پرستاری بدون طی کردن تحصیلات دانشگاهی در این رشته به طور مستقیم همانند کارورزان آموزش می بینند.

وی افزود: در این طرح، نیروهای پرستاری فقط در بیمارستان ها آموزش عملی می بینند و هیچ تحصیلات تئوری و دانشگاهی نخواهند داشت.

وی خاطر نشان کرد: این در حالی است که دانشجویان رشته پرستاری در دانشگاه ها علاوه بر طی کردن آموزش های تئوری در قالب 148 واحد درسی همچنین آموزش های عملی را در دوره طی کردن دوره طرح پشت سر می گذرانند.

این دانشجو با اشاره به اینکه وزارت بهداشت به جای اینکه برای جبران کمبود نیروی پرستاری بیمارستانی، این طرح را اجرایی کند، این سوال را مطرح کرد: چرا وزارت بهداشت فارغ التحصیلان رشته پرستاری که تعداد زیادی از آنها بیکار و جویای کار در بیمارستان ها هستند را جذب نمی کند.

وی خاطر نشان کرد: در دفترچه کنکور امسال رشته تربیت پرستاران بیمارستانی در قالب آموزش عملی بدون تحصیلات دانشگاهی گنجانده شده است که اجرایی شود.

وی گفت: در همین راستا، دانشجویان رشته پرستاری در سراسر کشور از جمله خراسان شمالی به طور همزمان تجمع اعتراضی درباره اجرای این طرح انجام ندادند.

یک استاد دانشگاه حاضر در این تجمع نیز که در این تجمع شرکت کرده بود در گفت و گو با عصر اترک عنوان کرد: با توجه به اینکه پرستاران مراقبت جان بیماران بر عهده دارند، حال اجرای این طرح جایگاه این رشته را 50 سال به عقب باز می گرداند.

وی تصریح کرد: پرستاران دانشجویان رشته پرستاری از تحصیلات دانشگاهی این رشته دفاع می کنند و مخالف اجرای این طرح هستند.

این استاد دانشگاه خاطر نشان کرد: تجمع امروز دانشجویان می بایست به طور سراسری در جلوی درب دانشکده های پرستاری انجام می شد که دانشگاه بجنورد اجازه این تجمع را نداد و بنابراین دانشجویان مجبور شدند که جلوی درب استانداری استان تجمع کنند.

یکی از اعضای هیات عملی رشته پرستاری دانشکده پرستاری دانشگاه بجنورد نیز در گفت و گو با عصر اترک اظهار کرد: اجرای این طرح و حذف آموزش دانشگاه در رشته پرستاری به آینده شغلی این رشته آسیب خواهد زد و با اجرای این طرح تحصیلات دانشگاهی در رشته پرستاری کمرنگ خواهد شد و نیروهای پرستار جدید نیز بی سواد از دانش این رشته خواهند بود.

وی با یادآوری این مطلب که دانشگاه علوم پزشکی موافق اجرای این طرح و مخالف تجمع دانشجویان پرستاری دانشکده های دانشگاه های دولتی و آزاد بجنورد بودند، گفت: این نهاد حاضر به شنیدن مطالبه این معترضان نشد.

این عضو هیات علمی یادآور شد: پس از تجمع دانشجویان، نمایندگان این دانشجویان به داخل استانداری دعوت شدند و جلسه ای برای پیگیری مطالبه این دانشجویان معترض تشکیل شد تا به وزارت بهداشت منعکس شود.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر

نظرات

ارسال نظر