حذف مدارس کانکس موقت معطل اختصاص ۱۲ میلیارد تومان اعتبار

حذف مدارس کانکس موقت معطل اختصاص ۱۲ میلیارد تومان اعتبار

حذف مدارس کانکس موقت معطل اختصاص 12 میلیارد تومان اعتبار,

ابوالقاسم بابایی، مدیر کل توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس خراسان شمالی در گفت و گو با عصر اترک اظهار کرد: با سفر دولت تدبیر و امید در سال 94 به استان حذف مدارس خشتی روستایی استان مصوب شد و در دستور کار اداره کل تجهیز و نوسازی مدارس استان قرار گرفت.

 

به گفته بابایی، بر همین اساس، مدارس خشتی، تخریب و مدارس کانکس موقت جایگزین آنها شدند تا مدارس جدید جای مدارس خشتی ساخته شوند.

 

وی عنوان کرد: در مرحله نخست، احداث 40 مدرسه جدید آغاز شد تا جایگزین 40 مدرسه خشتی شوند که هم اکنون این 40 مدرسه در حال تکمیل و آماده سازی هستند.

 

وی خاطر نشان کرد: برای تکمیل پنج مدرسه خشتی از میان این 40 مدرسه در حال ساخت در شهرستان های جاجرم و راز و جرگلان، نهاد بنیاد برکت یک میلیارد تومان اعتبار اختصاص داد تا مهر ماه امسال پذیرای دانش آموزان باشند.

 

مدیر کل توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس خراسان شمالی یادآور شد: تاکنون برای ساخت این 40 مدرسه جدید که باید جایگزین 40 مدرسه خشتی شوند 12 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

 

افزون بر این، بابایی با اشاره به 40 مدرسه خشتی دیگر که مدارس کانکس موقت جایگزین آنها شده اند، اعلام کرد: برای ساخت 40 مدرسه جدید که باید جایگزین این 40 مدرسه خشتی شوند نیز باید 12 میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شود.

 

وی گفت: درصورتیکه اختصاص اعتبارات تخریب و بازسازی پایدار باشد و با کسری تخصیص اعتبار روبرو نشویم این 40 مدرسه نیز در کوتاه ترین زمان ساخته خواهند شد.

 

بابایی در خاتمه عنوان کرد: اغلب این مدارس خشتی روستایی استان در مقطع ابتدایی هستند و در شهرستان های راز و جرگلان و مانه و سملقان قرار دارند.

 

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر

نظرات

ارسال نظر