واگذاری اقساطی و بدون سود زمین به صنایع کوچک

واگذاری اقساطی و بدون سود زمین به صنایع کوچک

واگذاری اقساطی و بدون سود زمین به صنایع کوچک,

به گزارش خبرنگار عصر اترک،سیاوش وحدت،مدیرعامل شهرک های صنعتی خراسان شمالی در نشست خبری با خبرنگاران استان به 14 شهرک و ناحیه صنعتی و یک منطقه ویژه اقتصادی در استان اشاره کرد و مساحت کل زمین شهرک های استان را  هزار و530 هکتار اعلام کرد.
 
وی افزود: در حال حاضر 82 درصد واحدهای مستقر در شهرک های صنعتی با ظرفیت بالا و زیر 50 درصد فعالیت می کنند.

وی ادامه داد:در اکثر شهرک های صنعتی استان زیر ساخت هایی ازجمله آب،برق و گاز وجود دارد.

وحدت از ارائه مشوق هایی برای حمایت از صنایع کوچک خبر داد و گفت: این مشوق ها در قالب واگذاری زمین به صورت اقساط بدون سود برای صنایع کوچک در نظر گرفته شده است.
مدیرعامل شهرک های صنعتی خراسان شمالی  با بیان این که واگذاری زمین به دو صورت نقدی و اقساط انجام می شود،گفت: در این راستا برای شرکت های تعاونی در بخش نقدی واگذاری زمین  10 درصد کسر می شود و به اقساط افزوده خواهد شد.

وی اظهار داشت: برای جامعه ایثارگران،دانش بنیان،مخترعین واگذاری زمین در بخش نقدی 50 درصد کسر و 48 ماهه به اقساط افزوده می شود.

وی از 10 درصد بخشودگی جرایم برای بهره برداری پیش از موعد خبر داد وگفت: البته به شرطی که تمام تعهدات قرارداد را رعایت کرده باشند.

مدیرعامل شهرک های صنعتی خراسان شمالی گفت: برای نیروگاه های مولد مقیاس کوچک به ازای هر مگاوات برق 100 متر زمین به صورت رایگان واگذار می شود.

وی افزود: سال 96 در راستای حمایت بیشتر از صنایع کوچک برای حدود 75 درصد شهرک ها دوره تنفس 6 ماهه برای اقساط زمین در نظر گرفته شد.

وی مهمترین بحث در شهرک ها وصنایع کوچک در حوزه اقتصاد مقاومتی را موضوع ممیزی واحدها اعلام کرد و افزود: از سوی سازمان ابلاغ شده 54 واحد تاپایان سال 96 ممیزی شود.

وی از طرح ممیزی 18 واحد صنعتی طی 4 ماهه نخست امسال در استان خبر داد.

وحدت از بهره برداری 7 واحد صنعتی طی 4 ماهه نخست امسال خبرداد که منجر به اشتغال حدود 400 نفر شده است.

وی از جمله برنامه ها در دست اقدام شهرک های صنعتی استان را اجرای طرح مطالعه تصفیه خانه ها،بهره برداری 25 واحد صنعتی،تامین برق منطقه ویژه اقتصادی و شهرک صنعتی بیدک،گازدار کردن منطقه ویژه اقتصادی و ناحیه صنعتی مهمانک و عباس آباد و... عنوان کرد.

 وی با بیان این که بخش صنایع کوچک بیشترین حجم فعالیت در حوزه اقتصاد مقاومتی را در بر می گیرد، هدف گذاری میزان صادرات صنایع کوچک را 13 میلیون دلار اعلام کرد.

وی افزود:از این میزان 11 میلیارد تومان مربوط به صنایع کوچک و 2 میلیارد تومان مربوط به خوشه فرش،آبنبات و پلاستیک  است.

وحدت از فعال سازی و راه اندازی 20 واحد صنعتی  غیر فعال تاپایان سال خبر داد و خاطرنشان کرد: طی 4 ماهه نخست امسال 7 واحد صنعتی غیر فعال در استان احیا شده است.

انتهای پیام/ب
 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر

نظرات

ارسال نظر